全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $1.84 | -$1.84 | 0.11 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $12.85 | -$12.85 | 0.78 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $55.08 | -$55.08 | 3.35 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $670.14 | -$670.14 | 40.72 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $3.71 | $1.88 | 37.80 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $0.77 | -$1.07 | 0.0139 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 20.54 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 0.1116 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 51.61 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 45.81 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 0.3135 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 90.32 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$1.84 | 0.0076 LKY |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() FLUMINER L3 Fluminer Current | 9.5 GH/S | 1700 W | 179 J/Gh | $0.00 | N/A | $3,850.00 - $3,890.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00-75% | View |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00-68% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00-32% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-95% | View |

Fluminer
Current Product9.5 GH/S
1700 W
179 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | Fluminer |
| Model | FLUMINER L3 (9.5Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 9.5 GH/S |
| Power Consumption | 1700 W |
| Efficiency | 179 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 450x300x140(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 110 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model L3 (9.5Gh) from FLUMINER mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 9.5 GH/S for a power consumption of 1700 W
The FLUMINER L3 from Fluminer offers exceptional efficiency at 179 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 9.5 GH/S, power consumption of 1700 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。