全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $3.97 | $1.76 | $2.22 | 0.000051 BTC |
| Weekly | $27.81 | $12.29 | $15.52 | 0.000358 BTC |
| Monthly | $119.19 | $52.68 | $66.50 | 0.0015 BTC |
| Yearly | $1,450.09 | $640.97 | $809.12 | 0.0187 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.65 | $2.90 | 1225.40 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $4.15 | $2.39 | 8.34 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $4.08 | $2.32 | 581069.38 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $3.97 | $2.22 | 0.000051 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $3.92 | $2.17 | 0.0088 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$1.76 | 15.19 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$1.76 | 9.0760e-8 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() FLUMINER T3 Fluminer Current | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.22 | 691 days | $1,530.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M64S(208T) MicroBT | 208 Th | - | - | $7.51 | 205 days | $1,539.20+1% | View |
![]() Antminer S21 Pro+ (234Th) Bitmain | 234 TH/S | 3510 W | 15 J/Th | $4.66 | 437 days | $2,036.00 - $2,205.00+33% | View |
![]() Antminer S19 XP(110Th) Bitmain | 110 TH/S | 2365 W | 21.5 J/Th | $1.42 | 241 days | $341.00-78% | View |
![]() Antminer S19 XP(102Th) Bitmain | 102 TH/S | 2193 W | 21.5 J/Th | $1.32 | 264 days | $347.00-77% | View |

Fluminer
Current Product110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.22

MicroBT
208 Th
-
-
$7.51

Bitmain
234 TH/S
3510 W
15 J/Th
$4.66

Bitmain
110 TH/S
2365 W
21.5 J/Th
$1.42

Bitmain
102 TH/S
2193 W
21.5 J/Th
$1.32
| Manufacturer | Fluminer |
| Model | FLUMINER T3 (110Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 110 TH/S |
| Power Consumption | 1626 W |
| Efficiency | 14.78 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 450x140x300(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 110 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model T3 (110Th) from FLUMINER mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 110 TH/S for a power consumption of 1626 W
The FLUMINER T3 from Fluminer offers exceptional efficiency at 14.78 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 110 TH/S, power consumption of 1626 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。