全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.16 | $1.84 | $2.33 | 0.000054 BTC |
| Weekly | $29.15 | $12.85 | $16.29 | 0.000375 BTC |
| Monthly | $124.91 | $55.08 | $69.83 | 0.0016 BTC |
| Yearly | $1,519.72 | $670.14 | $849.58 | 0.0195 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $4.52 | $2.68 | 1159.93 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $4.33 | $2.49 | 8.62 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $4.25 | $2.41 | 605202.39 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $4.16 | $2.33 | 0.000054 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $4.10 | $2.27 | 0.0091 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$1.84 | 15.87 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$1.84 | 9.5606e-8 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() FLUMINER T3 Fluminer Current | 115 TH/S | 1700 W | 14.78 J/Th | $2.33 | 687 days | $1,599.00 - $1,649.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M64S(208T) MicroBT | 208 Th | - | - | $7.53 | 205 days | $1,539.20-4% | View |
![]() FLUMINER T3 Fluminer | 110 TH/S | 1626 W | 14.78 J/Th | $2.23 | 688 days | $1,530.00-4% | View |
![]() Antminer S19 XP(110Th) Bitmain | 110 TH/S | 2365 W | 21.5 J/Th | $1.43 | 239 days | $341.00-79% | View |
![]() Antminer S19 XP(102Th) Bitmain | 102 TH/S | 2193 W | 21.5 J/Th | $1.32 | 262 days | $347.00-78% | View |

Fluminer
Current Product115 TH/S
1700 W
14.78 J/Th
$2.33

MicroBT
208 Th
-
-
$7.53

Fluminer
110 TH/S
1626 W
14.78 J/Th
$2.23

Bitmain
110 TH/S
2365 W
21.5 J/Th
$1.43

Bitmain
102 TH/S
2193 W
21.5 J/Th
$1.32
| Manufacturer | Fluminer |
| Model | FLUMINER T3 (115Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 115 TH/S |
| Power Consumption | 1700 W |
| Efficiency | 14.78 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 450x140x300(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 110 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model T3 (115Th) from FLUMINER mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 115 TH/S for a power consumption of 1700 W
The FLUMINER T3 from Fluminer offers exceptional efficiency at 14.78 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 115 TH/S, power consumption of 1700 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。