全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ALEO Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $3.24 | $3.56 | -$0.32 | 71.76 ALEO |
| Weekly | $22.70 | $24.95 | -$2.25 | 502.35 ALEO |
| Monthly | $97.28 | $106.92 | -$9.64 | 2152.93 ALEO |
| Yearly | $1,183.63 | $1,300.86 | -$117.23 | 26194.03 ALEO |
Daily profit trends for Aleo
Cryptocurrencies you can mine with zkSNARK
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
ALEOALEO | zkSNARK | $3.24 | -$0.32 | 71.76 ALEO |
Compare ALEO miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell AE Max (360Mh) Goldshell Current | 360 MH/S | 3300 W | 9.17 J/Mh | $0.32 | N/A | $1,000.00 | Viewing |
![]() IceRiver ALEO AE0 IceRiver | 54 MH/S | 91 W | 1.67 J/Mh | $0.39 | 761 days | $295.00-70% | View |

Goldshell
Current Product360 MH/S
3300 W
9.17 J/Mh
$0.32
.60.png)
IceRiver
54 MH/S
91 W
1.67 J/Mh
$0.39
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell AE Max (360Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | zkSNARK |
| Hashrate | 360 MH/S |
| Power Consumption | 3300 W |
| Efficiency | 9.17 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 264x200x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model AE Max from Goldshell mining zkSNARK algorithm with a maximum hashrate of 360Mh/s for a power consumption of 3300W.
The Goldshell AE Max (360Mh) from Goldshell offers exceptional efficiency at 9.17 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 360 MH/S, power consumption of 3300 W, and support for zkSNARK algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。