全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | SC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $2.06 | $2.54 | -$0.48 | 2165.48 SC |
| Weekly | $14.42 | $17.77 | -$3.34 | 15158.38 SC |
| Monthly | $61.80 | $76.14 | -$14.34 | 64964.50 SC |
| Yearly | $751.96 | $926.37 | -$174.41 | 790401.45 SC |
Daily profit trends for Sia
Cryptocurrencies you can mine with Sia
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
SiacoinSC | Sia | $2.06 | -$0.48 | 2165.48 SC |
Compare SC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() iBeLink BM S1 iBeLink Current | 6.8 TH/S | 2350 W | 345.59 J/Th | $0.48 | N/A | $768.00 | Viewing |
![]() Goldshell SC5 Pro II (14Th) Goldshell | 14 TH/S | 3300 W | 236 J/Th | $0.68 | 930 days | $630.00-18% | View |

iBeLink
Current Product6.8 TH/S
2350 W
345.59 J/Th
$0.48

Goldshell
14 TH/S
3300 W
236 J/Th
$0.68
| Manufacturer | iBeLink |
| Model | iBeLink BM S1 (6.8Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Sia |
| Hashrate | 6.8 TH/S |
| Power Consumption | 2350 W |
| Efficiency | 345.59 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 128x201x402(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 12V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model BM S1 from iBeLink mining Sia algorithm with a maximum hashrate of 6.8TH/S for a power consumption of 2350W
The iBeLink BM S1 from iBeLink offers exceptional efficiency at 345.59 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 6.8 TH/S, power consumption of 2350 W, and support for Sia algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。