全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | KAS Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.67 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Weekly | $0.00 | $25.70 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Monthly | $0.00 | $110.16 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Yearly | $0.00 | $1,340.28 | $0.00 | 0.000000 KAS |
Daily profit trends for KAS
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with KHeavyHash
Coin profitability data is being refreshed.
Compare KAS miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() IceRiver KS5M IceRiver Current | 15 TH/S | 3400 W | 226.67 J/Th | $0.00 | Data unavailable | $449.00 | Viewing |

IceRiver
Current Product15 TH/S
3400 W
226.67 J/Th
$0.00
| Manufacturer | IceRiver |
| Model | IceRiver KS5M (15Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Hashrate | 15 TH/S |
| Power Consumption | 3400 W |
| Efficiency | 226.67 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x195x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 170 -300V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model KS5M from Iceriver mining KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 15TH/S for a power consumption of 3400W
The IceRiver KS5M from IceRiver offers exceptional efficiency at 226.67 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 15 TH/S, power consumption of 3400 W, and support for KHeavyHash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。