全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | KAS Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.88 | $0.54 | $0.34 | 26.38 KAS |
| Weekly | $6.18 | $3.78 | $2.40 | 184.63 KAS |
| Monthly | $26.49 | $16.20 | $10.29 | 791.29 KAS |
| Yearly | $322.24 | $197.10 | $125.14 | 9627.37 KAS |
Daily profit trends for Kaspa
Cryptocurrencies you can mine with KHeavyHash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
KaspaKAS | kHeavyHash | $0.88 | $0.34 | 26.38 KAS |
Compare KAS miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() IceRiver KS7 Lite IceRiver Current | 4.2 TH/S | 500 W | 119.05 J/Th | $0.34 | 2159 days | $740.00 | Viewing |

IceRiver
Current Product4.2 TH/S
500 W
119.05 J/Th
$0.34
| Manufacturer | IceRiver |
| Model | IceRiver KS7 Lite (4.2Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Hashrate | 4.2 TH/S |
| Power Consumption | 500 W |
| Efficiency | 119.05 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 205x110x202(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 -240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model KS7 Lite from Iceriver mining KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 4.2TH/S for a power consumption of 500W
The IceRiver KS7 Lite from IceRiver offers exceptional efficiency at 119.05 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 4.2 TH/S, power consumption of 500 W, and support for KHeavyHash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。