全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | ETC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $1.06 | $0.59 | $0.47 | 0.13 ETC |
| Weekly | $7.43 | $4.16 | $3.27 | 0.90 ETC |
| Monthly | $31.83 | $17.82 | $14.01 | 3.85 ETC |
| Yearly | $387.32 | $216.81 | $170.51 | 46.86 ETC |
Daily profit trends for EthereumClassic
Cryptocurrencies you can mine with Etchash
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Ethereum ClassicETC | Etchash | $1.06 | $0.47 | 0.1284 ETC |
EticaEGAZ | Etchash | $0.00 | -$0.59 | 343.95 EGAZ |
Compare ETC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Jasminer X16-QE Jasminer Current | 1.85 GH/S | 550 W | 297.3 J/Gh | $0.47 | 1328 days | $620.00 | Viewing |
![]() Bombax Miner EZ100 Bombax | 12.5 GH/S | 2300 W | 184 J/Gh | $4.69 | 2177 days | $10,199.00+1545% | View |

Jasminer
Current Product1.85 GH/S
550 W
297.3 J/Gh
$0.47

Bombax
12.5 GH/S
2300 W
184 J/Gh
$4.69
| Manufacturer | Jasminer |
| Model | Jasminer X16-QE (1.85Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Etchash |
| Hashrate | 1.85 GH/S |
| Power Consumption | 550 W |
| Efficiency | 297.3 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 445x132x443(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 90 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model X16-QE from Jasminer mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 1.85GH/S for a power consumption of 550W
The Jasminer X16-QE from Jasminer offers exceptional efficiency at 297.3 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 1.85 GH/S, power consumption of 550 W, and support for Etchash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。