全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $6.17 | $3.53 | $2.64 | 0.000078 BTC |
| Weekly | $43.17 | $24.68 | $18.49 | 0.000548 BTC |
| Monthly | $184.99 | $105.75 | $79.24 | 0.0024 BTC |
| Yearly | $2,250.75 | $1,286.67 | $964.08 | 0.0286 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $6.49 | $2.96 | 14.18 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $6.38 | $2.85 | 892813.27 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $6.17 | $2.64 | 0.000078 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $5.84 | $2.32 | 0.0131 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $5.60 | $2.08 | 1451.98 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$3.53 | 25.66 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$3.53 | 1.5266e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M60 MicroBT Current | 164 TH/S | 3264 W | 19.9 J/Th | $2.64 | 408 days | $1,076.40 - $1,131.60 | Viewing |
![]() Antminer S21(151Th) Bitmain | 151 TH/S | 2643 W | 17.5 J/Th | $2.82 | 295 days | $830.50-23% | View |
![]() Antminer S19 XP+ Hyd Bitmain | 293 TH/S | 5567 W | 19 J/Th | $5.00 | 176 days | $879.00-18% | View |
![]() Antminer S19 XP+ (190Th) - Used Bitmain | 190 TH/S | 3705 W | 19.5 J/Th | $3.14 | 345 days | $1,083.00+1% | View |
![]() Antminer S19 XP+ (169Th) - Used Bitmain | 169 TH/S | 3296 W | 19.5 J/Th | $2.79 | 321 days | $896.00-17% | View |

MicroBT
Current Product164 TH/S
3264 W
19.9 J/Th
$2.64

Bitmain
151 TH/S
2643 W
17.5 J/Th
$2.82

Bitmain
293 TH/S
5567 W
19 J/Th
$5.00

Bitmain
190 TH/S
3705 W
19.5 J/Th
$3.14

Bitmain
169 TH/S
3296 W
19.5 J/Th
$2.79
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M60 (164Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 164 TH/S |
| Power Consumption | 3264 W |
| Efficiency | 19.9 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 430x155x226(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 220 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M60 from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 164 TH/S for a power consumption of 3264 W
The Whatsminer M60 from MicroBT offers exceptional efficiency at 19.9 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 164 TH/S, power consumption of 3264 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。