全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $16.90 | $7.83 | $9.07 | 0.000218 BTC |
| Weekly | $118.32 | $54.84 | $63.48 | 0.0015 BTC |
| Monthly | $507.08 | $235.03 | $272.05 | 0.0065 BTC |
| Yearly | $6,169.48 | $2,859.53 | $3,309.95 | 0.0794 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $17.59 | $9.76 | 35.36 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $17.38 | $9.55 | 2475641.64 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $16.90 | $9.07 | 0.000218 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $16.68 | $8.85 | 0.0373 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $12.29 | $4.46 | 3251.56 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$7.83 | 64.43 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$7.83 | 3.8844e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M63S++ MicroBT Current | 468 TH/S | 7254 W | 15.5 J/Th | $9.07 | 412 days | $3,728.00 - $3,744.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M6DS+ (530Th) MicroBT | 530 Th | 9200W | 17 J/Th | $9.21 | 409 days | $3,763.00+1% | View |
![]() Whatsminer M73 MicroBT | 492 TH/S | 6786 W | 14.5 J/Th | $10.44 | 425 days | $4,436.80 - $4,624.80+19% | View |
![]() Bitdeer Sealminer A2 Pro Hyd(500Th) Bitdeer | 500TH/S | 7450 W | 14.9 J/Th | $10.01 | 605 days | $6,050.00 - $6,100.00+62% | View |
![]() Whatsminer M65S+ MicroBT | - | 17 W | - | $0.02 | N/A | $3,385.20 - $3,432.00-9% | View |

MicroBT
Current Product468 TH/S
7254 W
15.5 J/Th
$9.07

MicroBT
530 Th
9200W
17 J/Th
$9.21

MicroBT
492 TH/S
6786 W
14.5 J/Th
$10.44

Bitdeer
500TH/S
7450 W
14.9 J/Th
$10.01

MicroBT
-
17 W
-
$0.02
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M63S++ (468Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 468 TH/S |
| Power Consumption | 7254 W |
| Efficiency | 15.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 663x483x86(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M63S++ from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 468 TH/S for a power consumption of 7254 W
The Whatsminer M63S++ from MicroBT offers exceptional efficiency at 15.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 468 TH/S, power consumption of 7254 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。