全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $13.96 | $5.62 | $8.35 | 0.000179 BTC |
| Weekly | $97.74 | $39.31 | $58.43 | 0.0013 BTC |
| Monthly | $418.87 | $168.48 | $250.39 | 0.0054 BTC |
| Yearly | $5,096.29 | $2,049.84 | $3,046.45 | 0.0655 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $14.28 | $8.66 | 29.25 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $14.23 | $8.61 | 2023187.64 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $13.96 | $8.35 | 0.000179 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $13.74 | $8.12 | 0.0306 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $6.92 | $1.30 | 1802.52 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$5.62 | 52.86 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$5.62 | 3.1847e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M76S MicroBT Current | 384 TH/S | 5200 W | 13.5 J/Th | $8.35 | 511 days | $4,262.40 - $6,837.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M72(262Th) MicroBT | 262 TH/S | 3799 W | 14.5 J/Th | $5.42 | 793 days | $4,297.00 - $4,298.00+1% | View |
![]() Whatsminer M6DS++ (583Th) MicroBT | 583 Th | 9200W | 15.5 J/Th | $11.26 | 389 days | $4,372.50+3% | View |
![]() Whatsminer M73 MicroBT | 492 TH/S | 6786 W | 14.5 J/Th | $10.56 | 421 days | $4,436.80 - $4,624.80+4% | View |
![]() Whatsminer M76 MicroBT | 354 TH/S | 5133 W | 14.5 J/Th | $7.33 | 461 days | $3,372.50 - $5,595.00-21% | View |

MicroBT
Current Product384 TH/S
5200 W
13.5 J/Th
$8.35

MicroBT
262 TH/S
3799 W
14.5 J/Th
$5.42

MicroBT
583 Th
9200W
15.5 J/Th
$11.26

MicroBT
492 TH/S
6786 W
14.5 J/Th
$10.56

MicroBT
354 TH/S
5133 W
14.5 J/Th
$7.33
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M76S (384Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 384 TH/S |
| Power Consumption | 5200 W |
| Efficiency | 13.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 401x267.5x147 mm |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 380 - 480V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M76S from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 384TH/S for a power consumption of 5184W
The Whatsminer M76S from MicroBT offers exceptional efficiency at 13.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 384 TH/S, power consumption of 5200 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。