全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $33.46 | $14.41 | $19.05 | 0.000430 BTC |
| Weekly | $234.19 | $100.85 | $133.34 | 0.0030 BTC |
| Monthly | $1,003.68 | $432.22 | $571.46 | 0.0129 BTC |
| Yearly | $12,211.40 | $5,258.63 | $6,952.77 | 0.16 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DigiByteDGB | SHA-256 | $42.03 | $27.63 | 10646.36 DGB |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $35.23 | $20.82 | 70.39 FB |
eCashXEC | SHA-256 | $34.09 | $19.69 | 4844717.70 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $33.46 | $19.05 | 0.000430 BTC |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $33.05 | $18.65 | 0.0726 BCH |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$14.41 | 116.63 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$14.41 | 8.3804e-7 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Whatsminer M79 MicroBT Current | 920 Th | 13340 W | 14.5 J/Th | $19.05 | 764 days | $14,536.00 - $14,537.00 | Viewing |
![]() Whatsminer M79S MicroBT | 980 Th | 13230 W | 13.5 J/Th | $21.35 | 818 days | $17,444.00 - $17,445.00+20% | View |
![]() Antminer S23e Hyd 2U Bitmain | 865 TH/S | 8650 W | 10 J/Th | $22.11 | 1267 days | $28,000.00+93% | View |
![]() Whatsminer M69S++ (861Th) MicroBT | 861 Th | 14000W | 15.5 J/Th | $16.19 | N/A | Contact-100% | View |
![]() Whatsminer M7DS (680Th) MicroBT | 680 Th | 9200W | 13.5 J/Th | $14.79 | N/A | Contact-100% | View |

MicroBT
Current Product920 Th
13340 W
14.5 J/Th
$19.05

MicroBT
980 Th
13230 W
13.5 J/Th
$21.35

Bitmain
865 TH/S
8650 W
10 J/Th
$22.11

MicroBT
861 Th
14000W
15.5 J/Th
$16.19

MicroBT
680 Th
9200W
13.5 J/Th
$14.79
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | Whatsminer M79 (920Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 920 Th |
| Power Consumption | 13340 W |
| Efficiency | 14.5 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 585x368x133(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Hydro-Cooling |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | - |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model M79 from MicroBT mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 920TH/S for a power consumption of 13340W
The Whatsminer M79 from MicroBT offers exceptional efficiency at 14.5 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 920 Th, power consumption of 13340 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。