messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.67 | -$3.67 | 0.0481 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $25.70 | -$25.70 | 0.34 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $110.16 | -$110.16 | 1.44 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,340.28 | -$1,340.28 | 17.57 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $1.96 | -$1.71 | 18.50 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $0.53 | -$3.14 | 0.0095 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 13.94 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 0.0481 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 26.07 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 21.20 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 0.2436 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 55.35 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$3.67 | 0.0038 LKY |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell DG MAX Goldshell Current | 6.5 GH/S | 3400 W | 523.08 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,399.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00-11% | View |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00-32% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-86% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00+86% | View |

Goldshell
Current Product6.5 GH/S
3400 W
523.08 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell DG MAX (6.5Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 6.5 GH/S |
| Power Consumption | 3400 W |
| Efficiency | 523.08 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 264x200x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model DG MAX from Goldshell mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 6.5GH/S for a power consumption of 3400W
The Goldshell DG MAX from Goldshell offers exceptional efficiency at 523.08 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 6.5 GH/S, power consumption of 3400 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lecturas a fondo sobre cómo elegir, desplegar y operar esta clase de minero — publicadas en leedminer.com.