Envío mundial
Envíos internacionales con seguimiento y revisión previa de destino, embalaje y requisitos aduaneros.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | SC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.56 | $0.00 | 0.000000 SC |
| Weekly | $0.00 | $24.95 | $0.00 | 0.000000 SC |
| Monthly | $0.00 | $106.92 | $0.00 | 0.000000 SC |
| Yearly | $0.00 | $1,300.86 | $0.00 | 0.000000 SC |
Daily profit trends for SC
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with Sia
Coin profitability data is being refreshed.
Compare SC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell SC6-SE Goldshell Current | 17 TH/S | 3300 W | 195.88 J/Th | $0.00 | Data unavailable | $2,370.00 | Viewing |

Goldshell
Current Product17 TH/S
3300 W
195.88 J/Th
$0.00
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell SC6-SE (17Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Sia |
| Hashrate | 17 TH/S |
| Power Consumption | 3300 W |
| Efficiency | 195.88 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 264x200x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 185 - 285V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model SC6-SE from Goldshell mining Blake2B-Sia algorithm with a maximum hashrate of 17TH/S for a power consumption of 3300W
The Goldshell SC6-SE from Goldshell offers exceptional efficiency at 195.88 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 17 TH/S, power consumption of 3300 W, and support for Sia algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lecturas a fondo sobre cómo elegir, desplegar y operar esta clase de minero — publicadas en leedminer.com.