messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.title
messages.productPage.buyingOptions.cards.shipping.body

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.01 | -$0.01 | 0.000000 BTC |
| Weekly | $0.00 | $0.09 | -$0.09 | 0.000000 BTC |
| Monthly | $0.00 | $0.39 | -$0.39 | 0.000000 BTC |
| Yearly | $0.00 | $4.73 | -$4.73 | 0.000000 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
eCashXEC | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 0.0586 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 5.1626e-12 BTC |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 8.5609e-7 FB |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 8.4278e-10 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 0.000057 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 0.000001 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 9.3444e-15 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() lucky Miner LG07 Lucky Miner Current | 11 MH/S | 12 W | 1.71 J/Mh | $0.01 | N/A | $89.00 | Viewing |
![]() Magic Miner MO01 Magic Miner | 4.5 TH/S | 150 W | 33.33 J/Th | $0.00 | N/A | $117.00+31% | View |
![]() Whatsminer M65S+ MicroBT | - | 17 W | - | $0.02 | N/A | $3,385.20 - $3,432.00+3704% | View |
![]() Bitaxe Gamma Duo 650 Bitaxe | 1.63 TH/S | 26 W | 16 J/Th | $0.03 | 3117 days | $100.00+12% | View |
![]() Whatsminer M69S++ (861Th) MicroBT | 861 Th | 14000W | 15.5 J/Th | $16.66 | N/A | Contact-100% | View |

Lucky Miner
Current Product11 MH/S
12 W
1.71 J/Mh
$0.01

Magic Miner
4.5 TH/S
150 W
33.33 J/Th
$0.00

MicroBT
-
17 W
-
$0.02

Bitaxe
1.63 TH/S
26 W
16 J/Th
$0.03

MicroBT
861 Th
14000W
15.5 J/Th
$16.66
| Manufacturer | Lucky Miner |
| Model | Lucky Miner LG07 (11Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 11 MH/S |
| Power Consumption | 12 W |
| Efficiency | 1.71 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 109x100x45(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100-240v |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model LG07 from lucky miner mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 7 MH/S for a power consumption of 12 W
The lucky Miner LG07 from Lucky Miner offers exceptional efficiency at 1.71 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 11 MH/S, power consumption of 12 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lectures approfondies sur le choix, le déploiement et l'exploitation de cette classe de miner — publiées sur leedminer.com.