Expédition mondiale
Livraison internationale suivie avec vérification préalable de la destination, de l'emballage et des exigences douanières.

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.00 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Weekly | $0.00 | $0.01 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Monthly | $0.00 | $0.03 | $0.00 | 0.000000 BTC |
| Yearly | $0.00 | $0.39 | $0.00 | 0.000000 BTC |
Daily profit trends for BTC
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
Coin profitability data is being refreshed.
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Nerdminer Pro NerdMiner Current | 0.255 MH/S | 1 W | 3.92 J/Mh | $0.00 | Data unavailable | $53.00 | Viewing |

NerdMiner
Current Product0.255 MH/S
1 W
3.92 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | NerdMiner |
| Model | Nerdminer Pro (0.255Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 0.255 MH/S |
| Power Consumption | 1 W |
| Efficiency | 3.92 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 128x82x63(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 12V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model Nerdminer Pro from NerdMiner mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 0.255Mh/s for a power consumption of 1W
The Nerdminer Pro from NerdMiner offers exceptional efficiency at 3.92 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 0.255 MH/S, power consumption of 1 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
Lectures approfondies sur le choix, le déploiement et l'exploitation de cette classe de miner — publiées sur leedminer.com.