全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | KAS Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.43 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Weekly | $0.00 | $3.02 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Monthly | $0.00 | $12.96 | $0.00 | 0.000000 KAS |
| Yearly | $0.00 | $157.68 | $0.00 | 0.000000 KAS |
Daily profit trends for KAS
No historical data available
Cryptocurrencies you can mine with KHeavyHash
Coin profitability data is being refreshed.
Compare KAS miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell KA Box Goldshell Current | 1.18 TH/S | 400 W | 339 J/Th | $0.00 | Data unavailable | $700.00 | Viewing |

Goldshell
Current Product1.18 TH/S
400 W
339 J/Th
$0.00
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell KA Box (1.18Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Hashrate | 1.18 TH/S |
| Power Consumption | 400 W |
| Efficiency | 339 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 150x198x96(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model KA Box from Goldshell mining KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 1.18TH/S for a power consumption of 400W
The Goldshell KA Box from Goldshell offers exceptional efficiency at 339 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 1.18 TH/S, power consumption of 400 W, and support for KHeavyHash algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。