全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | SC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.19 | $3.56 | $0.62 | 4452.56 SC |
| Weekly | $29.30 | $24.95 | $4.35 | 31167.92 SC |
| Monthly | $125.58 | $106.92 | $18.66 | 133576.81 SC |
| Yearly | $1,527.86 | $1,300.86 | $227.00 | 1625184.57 SC |
Daily profit trends for Sia
Cryptocurrencies you can mine with Sia
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
SiacoinSC | Sia | $4.19 | $0.62 | 4452.56 SC |
ScPrimeSCP | Sia | $0.00 | -$3.56 | 22.35 SCP |
Compare SC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell SC5 Pro II (14Th) Goldshell Current | 14 TH/S | 3300 W | 236 J/Th | $0.62 | 1013 days | $630.00 | Viewing |

Goldshell
Current Product14 TH/S
3300 W
236 J/Th
$0.62
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell SC5 Pro II (14Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Sia |
| Hashrate | 14 TH/S |
| Power Consumption | 3300 W |
| Efficiency | 236 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 370x305x450(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 180 - 280V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model SC5 Pro II from Goldshell mining Blake2B-Sia algorithm with a maximum hashrate of 14 TH/S for a power consumption of 3300 W
The Goldshell SC5 Pro II (14Th) from Goldshell offers exceptional efficiency at 236 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 14 TH/S, power consumption of 3300 W, and support for Sia algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。