全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | SC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $4.89 | $3.56 | $1.33 | 5202.82 SC |
| Weekly | $34.24 | $24.95 | $9.29 | 36419.75 SC |
| Monthly | $146.75 | $106.92 | $39.83 | 156084.63 SC |
| Yearly | $1,785.43 | $1,300.86 | $484.57 | 1899029.66 SC |
Daily profit trends for Sia
Cryptocurrencies you can mine with Sia
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
SiacoinSC | Sia | $4.89 | $1.33 | 5202.82 SC |
ScPrimeSCP | Sia | $0.00 | -$3.56 | 26.59 SCP |
Compare SC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell SC6-SE Goldshell Current | 17 TH/S | 3300 W | 195.88 J/Th | $1.33 | 1786 days | $2,370.00 | Viewing |
![]() Goldshell SC5 Pro II (14Th) Goldshell | 14 TH/S | 3300 W | 236 J/Th | $0.46 | 1357 days | $630.00-73% | View |

Goldshell
Current Product17 TH/S
3300 W
195.88 J/Th
$1.33

Goldshell
14 TH/S
3300 W
236 J/Th
$0.46
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell SC6-SE (17Th) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Sia |
| Hashrate | 17 TH/S |
| Power Consumption | 3300 W |
| Efficiency | 195.88 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 264x200x290(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 185 - 285V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model SC6-SE from Goldshell mining Blake2B-Sia algorithm with a maximum hashrate of 17TH/S for a power consumption of 3300W
The Goldshell SC6-SE from Goldshell offers exceptional efficiency at 195.88 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 17 TH/S, power consumption of 3300 W, and support for Sia algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。