全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | XTM Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $1.73 | $0.43 | $1.30 | 2670.81 XTM |
| Weekly | $12.10 | $3.02 | $9.08 | 18695.64 XTM |
| Monthly | $51.86 | $12.96 | $38.90 | 80124.18 XTM |
| Yearly | $631.02 | $157.68 | $473.34 | 974844.16 XTM |
Daily profit trends for Tari-SHA3x
Cryptocurrencies you can mine with SHA3x
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
Tari-SHA3xXTM | SHA3x | $1.73 | $1.30 | 2670.81 XTM |
No mining pools found for XTM
Compare XTM miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Goldshell XT-BOX Goldshell Current | 580 GH/S | 400W | 69 J/Th | $1.30 | 934 days | $1,210.00 | Viewing |

Goldshell
Current Product580 GH/S
400W
69 J/Th
$1.30
| Manufacturer | Goldshell |
| Model | Goldshell XT-BOX (580Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA3x |
| Hashrate | 580 GH/S |
| Power Consumption | 400W |
| Efficiency | 69 J/Th |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 150x198x96(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100 - 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model XT-BOX from Goldshell mining Kadena algorithm with a maximum hashrate of 580 GH/S for a power consumption of 400W
The Goldshell XT-BOX from Goldshell offers exceptional efficiency at 69 J/Th, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 580 GH/S, power consumption of 400W, and support for SHA3x algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。