全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | BTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $0.01 | -$0.01 | 0.000000 BTC |
| Weekly | $0.00 | $0.09 | -$0.09 | 0.000000 BTC |
| Monthly | $0.00 | $0.39 | -$0.39 | 0.000000 BTC |
| Yearly | $0.00 | $4.73 | -$4.73 | 0.000000 BTC |
Daily profit trends for Bitcoin
Cryptocurrencies you can mine with SHA-256
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
eCashXEC | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 0.0586 XEC |
BitcoinBTC | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 5.1418e-12 BTC |
Fractal BitcoinFB | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 8.7556e-7 FB |
Bitcoin CashBCH | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 8.4608e-10 BCH |
DigiByteDGB | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 0.000086 DGB |
PeercoinPPC | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 0.000001 PPC |
UnobtaniumUNO | SHA-256 | $0.00 | -$0.01 | 8.4689e-15 UNO |
Compare BTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() lucky Miner LG07 Lucky Miner Current | 11 MH/S | 12 W | 1.71 J/Mh | $0.01 | N/A | $89.00 | Viewing |
![]() Magic Miner MO01 Magic Miner | 4.5 TH/S | 150 W | 33.33 J/Th | $0.00 | N/A | $117.00+31% | View |
![]() Whatsminer M65S+ MicroBT | - | 17 W | - | $0.02 | N/A | $3,385.20 - $3,432.00+3704% | View |
![]() Bitaxe Gamma Duo 650 Bitaxe | 1.63 TH/S | 26 W | 16 J/Th | $0.03 | 3176 days | $100.00+12% | View |
![]() Whatsminer M69S++ (861Th) MicroBT | 861 Th | 14000W | 15.5 J/Th | $16.35 | N/A | Contact-100% | View |

Lucky Miner
Current Product11 MH/S
12 W
1.71 J/Mh
$0.01

Magic Miner
4.5 TH/S
150 W
33.33 J/Th
$0.00

MicroBT
-
17 W
-
$0.02

Bitaxe
1.63 TH/S
26 W
16 J/Th
$0.03

MicroBT
861 Th
14000W
15.5 J/Th
$16.35
| Manufacturer | Lucky Miner |
| Model | Lucky Miner LG07 (11Mh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | SHA-256 |
| Hashrate | 11 MH/S |
| Power Consumption | 12 W |
| Efficiency | 1.71 J/Mh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 109x100x45(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 100-240v |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 10 - 65 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model LG07 from lucky miner mining SHA-256 algorithm with a maximum hashrate of 7 MH/S for a power consumption of 12 W
The lucky Miner LG07 from Lucky Miner offers exceptional efficiency at 1.71 J/Mh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 11 MH/S, power consumption of 12 W, and support for SHA-256 algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。