全球出貨
快速出貨至 70+ 國家,7–14 個工作日到貨並附追蹤。結帳時可選快遞升級。

Estimate your mining returns based on current market conditions
| Period | Revenue | Electricity Cost | Net Profit | DOGE+LTC Mined |
|---|---|---|---|---|
| Daily | $0.00 | $3.87 | -$3.87 | 0.23 DOGE+LTC |
| Weekly | $0.00 | $27.06 | -$27.06 | 1.58 DOGE+LTC |
| Monthly | $0.00 | $115.99 | -$115.99 | 6.75 DOGE+LTC |
| Yearly | $0.00 | $1,411.24 | -$1,411.24 | 82.13 DOGE+LTC |
Daily profit trends for Dogecoin
Cryptocurrencies you can mine with Scrypt
| Coin | Algorithm | Daily Revenue | Daily Profit | Daily Reward |
|---|---|---|---|---|
DogecoinDOGE | Scrypt | $10.42 | $6.55 | 106.32 DOGE |
LitecoinLTC | Scrypt | $1.62 | -$2.25 | 0.0292 LTC |
CatcoinCAT | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 30.19 CAT |
BellsBEL | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 0.2250 BEL |
DingocoinDINGO | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 145.22 DINGO |
PepecoinPEP | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 125.78 PEP |
JunkcoinJKC | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 0.6599 JKC |
AUR-ScryptAUR | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 213.79 AUR |
LuckycoinLKY | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 0.0178 LKY |
MooncoinMOON | Scrypt | $0.00 | -$3.87 | 19581102.66 MOON |
Compare DOGE+LTC miners with similar hashrate or price
| Miner | Hashrate | Power | Efficiency | Daily Profit | Payback Period | Price | Action |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() VolcMiner D3 VolcMiner Current | 20 GH/S | 3580 W | 179 J/Gh | $0.00 | N/A | $5,999.00 | Viewing |
![]() ElphaPex DG1+ - Used ElphaPex | 14 GH/S | 3920 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $1,250.00 - $1,255.00-79% | View |
![]() ElphaPex DG1 - Used ElphaPex | 11 GH/S | 3410 W | 310 J/Gh | $0.00 | N/A | $950.00 - $955.00-84% | View |
![]() ElphaPex DG1+ ElphaPex | 12.5 GH/S | 3500 W | 280 J/Gh | $0.00 | N/A | $2,600.00-57% | View |
![]() PlebSource Hammer Miner Scrypt PlebSource | 105 MH/S | 25 W | 0.238 J/Mh | $0.00 | N/A | $200.00-97% | View |

VolcMiner
Current Product20 GH/S
3580 W
179 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
14 GH/S
3920 W
280 J/Gh
$0.00
右-1.png)
ElphaPex
11 GH/S
3410 W
310 J/Gh
$0.00
右-2.png)
ElphaPex
12.5 GH/S
3500 W
280 J/Gh
$0.00

PlebSource
105 MH/S
25 W
0.238 J/Mh
$0.00
| Manufacturer | VolcMiner |
| Model | VolcMiner D3 (20Gh) |
| Release Date | March 2024 |
| Algorithm | Scrypt |
| Hashrate | 20 GH/S |
| Power Consumption | 3580 W |
| Efficiency | 179 J/Gh |
| Weight | 15.4 kg |
| Dimensions | 385x217x316(mm) |
| Noise Level | 75 dB |
| Cooling | Air |
| Power Interface | 2x C19, 20A minimum |
| Input Voltage | 200 - 300V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Recommended PSU | 4000W+ |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Humidity | 5 - 95 % |
| Altitude | ≤2000m |
Model D3 from VolcMiner mining Scrypt algorithm with a maximum hashrate of 20 GH/S for a power consumption of 3580 W
The VolcMiner D3 from VolcMiner offers exceptional efficiency at 179 J/Gh, making it one of the most profitable miners in its class. With a hashrate of 20 GH/S, power consumption of 3580 W, and support for Scrypt algorithm, it delivers impressive returns. Backed by manufacturer warranty and our professional support team.
Get answers to common questions about this miner
關於如何選、部署、運營同類礦機的深度閱讀——發表在 leedminer.com。